Në fokusin e aktiviteteve dhe botimeve tona **In focus of our activities and our editions**
free flash banner on free flash banner

Aktivitetet Tona

RAPORTI KONGRESIT TĖ KATĖRT TĖ MISIONARĖVE TĖ PAJTIMIT

Kongresi i misionarëve të pajtimit është forumi më i lartë i misionarëve, që thirret një herë në 4 vjet nga Komitetit i Pajtimit Mbarëkombëtar për orientimin e tyre në proc...

Me shume »


Fjala e Zotit Bajram Ibraj Kryetar i Keshillit Drejtues te Federates Universale te Paqes ne Kongresin e Katert te Misionareve

Kam nderin dhe përgjegjësinë që në emër të Federatës së Paqes Universale në Shqipëri të përshëndes punimet e Kongresit të katërt të Misionarëve të Pajti...

Me shume »


Pėrshėndetja e Zenun Alia nė emėr tė familjeve qė kanė falur gjakun.

Në emër të të gjithë baballarëve që kanë falur gjakun e fëmijës e të afërmit të tij, ju falenderoj për mundimin që keni marrë për të ardhë nga të g...

Me shume »


Fjala e Pashke Delia Nė emėr tė nėnave e grave shqiptare misionare si dhe nėnave nė hasmėri

Në emër të nënave dhe motrave shqiptare ju uroj nga zemra jetë të gjatë e zoti ju dhëntë vetëm paqe e mirësi. Nëse ju them vëllezër e baballarë, ju kam thënë edhe...

Me shume »


Fjala e zotit ilir Ēumani, Drejtor i Institutit Kombėtar tė Integrimit tė Jetimėve Shqiptarė.

Të nderuar ambasadorë të Paqes, misionarë të pajtimit, prijës dhe përfaqësues të familjeve fisnike Shqiptare, dhe ju të persekutuar politikë, që ishit t&eum...

Me shume »


Fjala e Z. Gjin Marku Kryetar i Komitetit tė Pajtimit Mbarėkombėtar

Ju falenderoj për pjesëmarrjen në këtë Kongres të Katërt, dhe fillimisht do të doja të falenderoja në mënyrë të veçantë disa nga misionarët tanë për pun&eu...

Me shume »


Fjalė rasti nė Kongresin e Katėrt tė Misionarėve tė Pajtimin Mbarėkombėtare nė Tiranė

I nderuari zoti Gjin Marku, kryetar I Komitetit të Pajtimit Mbarëkombëtarë të Republikes se Shqipërisë, dhe trevave shqiptare përreth të ndara me dhunë;

...

Me shume »


Fjala e Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė Z. Mark Frroku

Sapo e mora ftesën vendosa të vij me obligimin njerëzor për të qenë me  ju në këtë moment shumë të rëndësishëm për vendin e në veçanti për familjet q&...

Me shume »


KONGRESI I KATĖRT I MISIONARĖVE TĖ PAJTIMIT

 

Pavarësisht nga situata e rënduar në të cilën po kalon vendi nga krimi të gjitha llojeve, duke kulmuar me  vrasje të qytetarëve të pafajshëm e ngu...

Me shume »


Analiza vjetore e punes se komitetit te Pajtimit mbarekombetar. Per vitin 2012

Ekspedita raportoi mbi rezultatet e punës njëvjeçare në 36 rrethe, 309 Komuna e 65 Bashki. Ajo paraqiti situatën aktuale të konflikteve e dhunës në shoqëri, të vrasjeve për hakmarrje, gjakma...

Me shume »


Bashkëpuntorë