Në fokusin e aktiviteteve dhe botimeve tona **In focus of our activities and our editions**
free flash banner on free flash banner

Aktivitetet Tona

I ekspeditės 100 ditore tė Misionarėve tė Pajtimit 20 Mars-30 qershor 2009

Ekspedita e vitit 2009 është vazhdim i traditës së ekspeditave javore e disa mujore në prag festash fetare të cilat kanë pasur rezultate positive për pajtimin dhe eleminimin e hasmërive. Ajo bazohet mbi...

Me shume »


E Konferencės sė jashtėzakonshme kombėtare e misionarėve dhe shoqatave tė pajtimit

Konferenca e jashtëzakoshme kombëtare e misionarëve dhe shoqatave të pajtimit Për Traditën në Mbështetje të Shtetit të së Drejtës u zhvillua në Tiranë, më 8 tetor 2010, e o...

Me shume »


Mbeshtetje ndaj emigrantėve qė kėrkojnė azil pėr gjakmarrje TAKIM KOMBETAR

Me dt. 21 Qershor 2006, Komiteti i Pajtimit Mbarëkombëtar organizoi Takimin me përfaqësues të komunitetit, shoqërisë civile dhe mediave; Për një front të Përbashkët me shtetin në luf...

Me shume »


REZOLUTĖ E KONFERENCĖS KOMBĖTARE: Mbi Varfėrinė si burim i dhunės nė familje, vrasjeve, vetvrasjeve dhe trafikut tė qenjeve njerėzore

Me dt. 25 Nëntor 2008, Komiteti i Pajtimit Mbarëkombëtar, në bashkëpunim me Ministrinë e Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, organizoi Konferencën Kombëtare mbi varf&eum...

Me shume »


Bashkëpuntorë