Në fokusin e aktiviteteve dhe botimeve tona **In focus of our activities and our editions**
free flash banner on free flash banner

Sociale

'Nėse njė ditė do tė trokasėsh nė portėn time...'

“Nëse një ditë do të trokasësh në portën time”... Askujt prej shqipëtarëve që shikonin, rreth 15 vjet më parë, filmin italian me kët&eu...

Me shume »


Trafikimi i qėnieve njerėzore pėrbėn nė vetvehte jo vetėm njė krim.

Tranzicioni Shqiptar, i gjatë dhe i vështirë, u përball me sfida shumë të mëdha dhe një ç’thurje të skajshme të një pjese të shoqerisë...

Me shume »


Kur guximi mposht frikėn edhe krimin

Me 14 korrik 2003, në sallën e Akademisë së Shkencave, Komiteti i Pajtimit Mbarëkmbëtar dhe Koalicioni Shqiptar Antikorrupsion organizuan një takim me përfaqësues t&eu...

Me shume »


Bashkëpuntorë